Toeractief 6-2009: Wandelroute Buurserzand (Overijssel)
Niets is wat het lijkt
Haaksbergen kan zo maar de koudste plek van Nederland zijn. Vaak schaatsen ze hier het eerst op natuurijs. En vandaag is het land bedekt met een frisse laag ijskristallen. In de winter is het hier niets wat het lijkt. Een oude boerderij ligt half beschut onder hoge eiken. Het rieten dak loopt bijna tot op de grond, in de achterzijde zitten hoge schuurdeuren. Daarachter werd vroeger de mis gehouden. Tijdens de reformatie, aan het begin van de 17e eeuw, mocht dat niet meer in het dorp. Niets is hier wat het lijkt.Nieuwsgierige Friese melkschapen schrapen met de hoeven in het bevroren gras. In de verte horen we nog de kerkklokken van Haaksbergen en tractorgeronk. Na het oversteken van de Buurserbeek begint het bos. Het prille ochtendlicht twinkelt op het bevroren mos en de varens. Koude, frisse bosgeur prikkelt de longen. Langs landerijen en glooiende essen komen we aan bij het Buurserzand. Het gras en de dopheide staan op kniehoogte. Geen zand te zien, op een begroeide dijk na. Ook hier zijn dingen niet wat ze lijken, want natuurlijk is deze dijk niet. Het is een herstelde militaire verdedigingsschans, net na de Tachtigjarige Oorlog gebouwd. Kronkelend over de heide komen we aan bij het eenzame Bommelas, een oude Twentse boerderij met een merkwaardige naam. Vanaf daar loopt de route om het heidegebied heen, over een grens van akkerland en wilde natuur. Een uitkijkpunt is de laatste verrassing die ons te wachten staat. Hier turen we nog een maal over het grasland, de vennetjes en eikenbomen aan de horizon. Buurserzand? Geen zand te zien… niets is wat het lijkt.

‘Slapen bij de boer’ in Haaksbergen
Onze Toeractief-wandeling over het Buurserzand gaat door een fraai stukje natuur en is een echte aanrader. Maar om langer van Twente en de Achterhoek te genieten is Hotel Erve Burggert bij Haaksbergen net zo aan te raden! Slapen bij de boer of toch niet? Niets is wat het lijkt! Meer informatie vindt u hier


Wandelroute: 8,5, 12, 20 of 23,5 km
Vertrekpunt:
Vertrekpunt: VVV Haaksbergen, blankenburgerstraat 40, 7481 EB Haaksbergen
Kenmerken: Bos en heide

Het uitgebreide wandelrouteverhaal over het Buurserzand vindt u in Toeractief 6-2009 vanaf pagina 10. In het routeboekje vindt u de bijbehorende routebeschrijving met leuke tips en aantrekkelijke kortingen onderweg


GPS-informatie

Er is geen GPS track van deze rooute beschikbaar.


Routewijzigingen

Er zijn geen wijzigingen op deze route

Reageren op deze route?

Reageer op Toeractief-routes. Heeft u tips, goede of slechte ervaringen, zitten er onduidelijkheden en fouten in de route óf wilt u gewoon iets anders kwijt, meld het ons per e-mail. Uw reactie is zeer welkom bij de redactie van Toeractief!
Hoe reageren?  :  Klik hier om een reactie per e-mail te versturen.


Reacties van lezers op deze route:

Er zijn nog reacties op deze route.
Wandelen met Toeractief
Meer wandelroutes in:
  COPYRIGHT ANWB 2010 -disclaimer