|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Toeractief 1-2008: Fietsroute Weesp (Noord-Holland)
Oer-Hollandse mijlpalen in drassig land
Als oude vrienden staan ze in het vlakke land, molens met oer-Hollandse namen als d’Eendragt en De Ruiter. Het zijn mijlpalen op onze route. Al fietsend begrijp je waarom, afgezien van die molens, dit landschap zo bekoort. Weids maar toch besloten. In de verte doemt de skyline van de Bijlmer op. Dit is Holland. Overal water, rivieren en sloten die dwars door de groene velden naar de horizon lopen. We fietsen door Nigtevecht langs witte gevels en een oude brandweerkazerne. Langs het Amsterdam-Rijnkanaal met zijn grote binnenschepen en de Vecht en minder bekend, de Angstel. Langs nederzettingen en opgeknapte tuttige huisjes, maar ook langs landhuizen en priëlen. Na Abcoude meanderen we mee met de Gein, een idylle vlakbij de betonnen gekte van de Bijlmer. Bijna ging deze verloren in weer een uitbreiding van Amsterdam. Gelukkig is dat gevaar afgewend (voor hoelang?) en klinkt hier nog steeds de melancholieke kreet van de meerkoet en hangen de takken van de wilgen vredig over het grauwblauwe wateroppervlak.
Fietsroute: 365 km of 51 km
Vertrekpunt: NS station Weesp, stationsplein Kenmerken: water, molens en polders Het uitgebreide fietsrouteverhaal over Weesp vindt u in Toeractief 1-2008 vanaf pagina 24. In het routeboekje vindt u de bijbehorende routebeschrijving met leuke tips en aantrekkelijke kortingen onderweg
Routewijzigingen
Sinds enige tijd is het niet mogelijk (Route B, punt 14) langs de riviertjes Holendrecht en Bullewijk naar Ouderkerk a/d Amstel te fietsen. Het viaduct van de A2 is afgesloten voor alle verkeer. Omrijden kan door bij Café Restaurant de Eendracht (punt 12) linksaf de brug over te gaan, langs het Gemeentehuis en via de Burgemeester des Tombesweg naar de A2 te fietsen, over het viaduct de A2 oversteken en daar rechtsaf langs de A2. Men komt dan vanzelf weer op de Voetangelweg. Vanaf hier fietst men weer langs de riviertjes Holendrecht en Bullewijk naar Ouderkerk a/d Amstel. Deze stukje omleidingsroute is niet fraai, allerlei grond- en wegwerkzaamheden t.b.v. verbreding A2..
Reageren op deze route?
Reageer op Toeractief-routes. Heeft u tips, goede of slechte ervaringen, zitten er onduidelijkheden en fouten in de route óf wilt u gewoon iets anders kwijt, meld het ons per e-mail. Uw reactie is zeer welkom bij de redactie van Toeractief! Hoe reageren?  : Klik hier om een reactie per e-mail te versturen. Reacties van lezers op deze route:
Er zijn nog geen reacties op deze route. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| COPYRIGHT ANWB 2010 -disclaimer | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||