|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Toeractief 2-2009: Fietsroute Sellingen (Groningen)
Domweg gelukkig op de fiets
Westerwolde, zoals dit stukje Groningen heet, mag wat ons betreft Westerwilde heten. Buiten Sellingen stuiteren witte konten van vluchtende reeën door de weilanden. Spechten roffelen er op los. ‘Van maart tot mei is het helemaal raak’, vertelt boswachter Jan Dommerholt, die we tegen het lijf lopen bij De Noordmee, het bezoekerscentrum van Staatbosbeheer. ‘De mannetjes gaan dan enorm te keer om vrouwtjes te lokken. Het Sellinger bos is er een dé plek voor, met allemaal holle stammen van dood hout. Dat ligt hier volop, want de natuur krijgt hier de vrije hand.’ Een paar uur later zullen we getuige zijn van wat hij bedoelt. Heel langzaam herstelt zich hier een landschap, waarvan iedereen dacht dat het verloren was. Achter de ambtelijke term Ecologische Hoofdstructuur voltrekt zich hier een klein wonder. De beek Ruiten Aa, tientallen jaren geleden mishandeld tot een kaarsrechte stroom, krijgt hier zijn oude, kronkelige bedding terug. Het beekdal herstelt zich. Verloren gewaande planten en dieren duiken weer op. Houtsingels komen terug en verdelen het voormalige platgewalste landschap weer in kleinschalige akkers. Een gegronde reden om er domweg gelukkig doorheen te fietsen.
Afstand: 46 km (route A) en 60 km (route A+B)
Vertrekpunt: VVV Sellingen/Staatsbosbeheer, Dennenweg 1a, 9551 VJ Sellingen Kenmerken: Veengebieden en bos Het uitgebreide fietsrouteverhaal rond Sellingen vindt u in Toeractief 3-2009 vanaf pagina 48. In het routeboekje vindt u de bijbehorende routebeschrijving met leuke tips en aantrekkelijke kortingen onderweg
GPS-informatie
Er is geen GPS-informatie van deze route bechikbaar
Routewijzigingen
Tot nu toe zijn er geen wijzigingen.
Reageren op deze route?
Reageer op Toeractief-routes. Heeft u tips, goede of slechte ervaringen, zitten er onduidelijkheden en fouten in de route óf wilt u gewoon iets anders kwijt, meld het ons per e-mail. Uw reactie is zeer welkom bij de redactie van Toeractief! Hoe reageren?  : Klik hier om een reactie per e-mail te versturen. Reacties van lezers op deze route:
26-7-2009 We hebben de 60 km route op 26 juli jl. met onze vrienden gefietst. Ondanks het feit dat we Sellingen al kenden kunnen we niet anders zeggen dat de route erg verrassend overkomt, juist op die plaatsen waar je het eigenlijk niet verwacht. Onze vrienden, onbekend met Sellingen, hebben hun ogen uitgekeken! Ze wisten niet dat het in dit deel van Nederland een zo afwisselend landschap te vinden was! Jakob & Gienke |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| COPYRIGHT ANWB 2010 -disclaimer | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||